Čerpací technika

Elektrická ponorná čerpadla

Od společnosti Atlas Copco dodáváme elektrická ponorná čerpadla WEDA. Čerpadla jsou navržena především pro profesionální použití při čerpání vody na stavbách, v dolech apod. Jedná se o výrobky vyznačující se výkonem, spolehlivostí provozu a snadným použitím.

Standardní výbavou čerpadel WEDA je zabudovaný spouštěč a ochrana motoru. Jako příslušenství na přání je možné doplnit automatickou kontrolu hladiny. Odolnost čerpadel i v náročných provozních podmínkách zajišťuje tvrzené oběžné kolo a nastavitelné pryžové difuzory s vysokou odolností vůči opotřebení. Čerpadla WEDA jsou přenosná, v lehkém a kompaktním provedení.
Základní parametry:
Maximální průtok 225 – 20.200 l/min
Maximální výtlačná výška 11 – 85 m
Připojovací průměr 1“ – 10“

Hydraulická a pneumatická ponorná čerpadla

Pokud není k dispozici elektrické napájení, ale je možné použít hydrauliku nebo stlačený vzduch, jsou k dispozici ponorná čerpadla poháněná tlakovým olejem nebo stlačeným vzduchem.

Nabídka těchto čerpadel je na dotaz.

Dieselová čerpadla

Čerpadla PAS nabízí rychlé řešení odvodnění pro lokality bez zdroje elektřiny. Čerpadla se suchým plněním poskytují vysoký výkon a účinnost pro zajištění spolehlivého dokončení práce při minimálních provozních nákladech. Řadu čerpadel PAS lze používat pro širokou škálu aplikací. Je ideální pro přepravu a čerpání vody obsahující brusné částice. Využití tak nachází při odvodňování stavenišť či dolů, při povodních nebo při přečerpávání odpadních vod v komunálním sektoru.

Odstředivá čerpadla řady Endurance zaručují delší životnost díky použitému materiálu vysoce odolnému proti obrušování z tvárné litiny, který poskytuje dostatečně tvrdý povrch a vynikající odolnost vůči nárazu. Polootevřené oběžné kolo umožňuje průchod větších částic čerpadlem. Díky automatickému plnění bezmazného vakuového membránového čerpadla lze zajistit plynulé odvodňování i při značném objemu vzduchu.

Čerpadlo je usazeno na robustním rámu, na karoserii jsou odnímatelné panely a velká přístupová dvířka pro snadný přístup při servisu.
Základní parametry:
Maximální průtok 833 – 9.000 l/min
Maximální výtlačná výška 33 – 37 m
Připojovací průměr 4“ – 8“
Maximální doba provozu na jednu nádrž 38 – 55 h

Benzinová čerpadla

Čerpadla poháněná benzinovým motorem se uplatňují tam, kde není k dispozici elektrické napájení. Čerpadla EMP jsou odstředivá samonasávací, benzinový motor je vybaven kontrolou nízké hladiny oleje s automatickým zastavením. Součástí dodávky čerpadla jsou hadicové koncovky a sací koš, na přání je možné dodat sací a výtlačné hadice.
Základní parametry:
Maximální průtok 520 – 1.000 l/min
Maximální sací výška 7 6 – 8 m
Maximální výtlačná výška 23 – 32 m
Připojovací průměr 2“ – 3“
Maximální doba provozu na jednu nádrž 2 h