Bourací technika

Benzinová ruční bourací a vrtací kladiva

Bourací a vrtací a bourací kladiva s benzinovým pohonem řady Cobra společnosti Atlas Copco pokrývají širokou škálu aplikací, například dělení kamenů, rozrušování betonu a asfaltu, pěchování podloží atd., to vše bez potřeby napájecích zdrojů a kabelů.

Kladivo Cobra PROe disponuje vysokou energií úderu, který lze srovnat s kladivy pneumatickými.

Kladivo Cobra Combi spojuje funkci bouracího kladiva a výkonné vrtačka. Lze jej použít pro vrty do hloubky 2 m při rychlosti vrtání až 30 cm za minutu v jednolité žule.

Kladivo Cobra TTe je variantou určenou převážně k podbíjení pražců, hutnění sypkého materiálu apod.
Základní parametry:
Hmotnost 25 kg
Délka 730 – 930 mm
Frekvence úderů 720 – 2700 min-1
Výkon motoru 1,5 – 2 kW

Pneumatická ruční bourací kladiva

Malá pneumatická bourací a odsekávací kladiva Atlas Copco s tlumením vibrací jsou dokonale vyvážená a umožňují dobré vedení sekáče. V porovnání s běžnými kladivy nabízí obsluze tyto modely vyšší úroveň pohodlí a stejně skvělý výkon, aniž by byla zbytečně těžší. Systém ochrany ruky a paže HAPS™ společnosti Atlas Copco napomáhá snížení vystavení obsluhy vibracím.

Vyšší řady patří mezi lehká a středně těžká bourací kladiva. Jsou ideální pro pomocné práce i obecnou demolici.
Základní parametry:
Hmotnost 6,5 – 42 kg
Délka 450 – 750 mm
Frekvence úderů 1110 – 2640 min-1
Spotřeba vzduchu 10 – 40 l/s
Typ nástroje Šestihran, válec

Hydraulická ruční bourací kladiva

Nejmenší velikost s rukojetí tvaru D je ideální pro vodorovné práce v cihelném zdivu, maltě a lehkém betonu. Jedná se o jedno z nejvýkonnějších bouracích kladiv na trhu. Díky demontovatelné stranové rukojeti představuje oblíbenou volbu pro renovace, demolice a konstrukční přestavby.

Střední velikosti představují víceúčelové kladivo patřící mezi nejlepší dostupná kladiva pro obecné využití v hmotnostní třídě 22–28 kg. Běžně se používá se sekáči asfaltu při stavebních pracích na silnicích, vhodné je však i pro cihlové stavby, zmrzlou půdu a beton.

Největší z této řady kladiv patří pravděpodobně k nejvýkonnějším ručním hydraulickým bouracím kladivům na světě. Používá se pro nejnáročnější práce v tvrdém asfaltu, armovaném betonu a základech.
Základní parametry:
Hmotnost 15,5 – 39 kg
Délka 650 – 765 mm
Frekvence úderů 1150 – 2300 min-1
Průtok oleje 20 – 40 l/min
Pracovní tlak oleje 80 – 125 bar
Typ nástroje Šestihran

Hydraulické kotoučové pily

Tyto výkonné, lehké a kompaktní pily lze použít k prořezávání betonu, asfaltu a oceli. Jejich jednoduchá hydraulická konstrukce s přímým pohonem snižuje požadavky na údržbu, zejména při porovnání s pilami s pohonem řemenem. Jejich použití je díky otevřené řezací ploše snadné i v nejnáročnějších podmínkách. S pomocí lehkého vozíku lze pily použít i pro podlahy, cesty a jiné lehké povrchové práce.
Základní parametry:
Hmotnost 13,5 – 15 kg
Průměr kotouče 355 – 405 mm
Otáčky 2000 – 4000 min-1
Průtok oleje 20 – 40 l/min
Pracovní tlak oleje 170 bar
Hloubka řezu 133 – 405 mm

Hydraulické jádrové vrtačky

Tyto výkonné vrtačky jsou ideální pro práce, u kterých není dostatek prostoru pro stojan na vrtačku. Díky provozu bez rizika zpětného rázu může uživatel při držení stroje v ruce vrtat vrty až do průměru 200 mm. Nástroj je kompletně hydraulický a lze jej použít pro mokré jádrové vrtání diamantem při nejnáročnějších pracích. Jádrová vrtačka LCD nabízí provoz bez jisker – nejsou v ní žádné elektrické součásti – pro bezpečné použití uvnitř budov, v nebezpečných prostředích a dokonce i pod vodou.
Základní parametry:
Hmotnost 13 kg
Průměr vrtáku 12 – 202 mm
Otáčky 600 – 2250 min-1
Průtok oleje 20 – 30 l/min
Pracovní tlak oleje 80 – 172 bar
Délka bez korunky 406 – 414 mm

Ostatní hydraulické ruční nářadí

Hydraulická beranidla pro zemní tyče, beranidla na sloupky, vytahovač sloupků, vyvrtávač otvorů pro sloupky.

Nabídka tohoto nářadí je na dotaz.

Hydraulické pohonné jednotky benzinové a elektrické

Hydraulické agregáty společnosti Atlas Copco lze používat téměř kdekoliv. Jsou vybaveny koly a rukojeťmi a snadno se s nimi manipuluje na staveništích. Snadno se spouštějí a jejich hlučnost je nízká. Pokud se nepoužívají, jsou dost malé na to, aby se daly skladovat v policích. Jsou také dost lehké na to, aby je mohly uzvednout dvě osoby a naložit do úložného prostoru dodávky.

Benzinová pohonná jednotka je vybavena systémem pro regulaci výkonu podle poptávky (POD). Tento hydraulický regulační systém automaticky převádí motor na volnoběžné otáčky v situaci, kdy se nástroj nepoužívá, a zvyšuje otáčky po jeho aktivaci.

Nabídka pohonných jednotek je na dotaz.

Rozdělovač průtoku oleje

Rozdělovač průtoku oleje umožňuje uživateli pohánět ruční hydraulické nářadí z podvozků s hydraulickým pohonem snížením průtoku a tlaku. Pro připojení rozdělovače k nástroji je třeba prodlužovací hadice. Umožňuje připojení hydraulických nástrojů například k rypadlům, nákladním vozidlům, vozidlům se smykovým řízením a traktorům.

Hydraulická bourací kladiva pro připojení na nosič

Hydraulická kladiva řady SB představují jedinečnou koncepci technologie kladiv s patentovaným konceptem jednodílného pouzdra – Solid Body. Kladiva SB mají mimořádný poměr výkonu vůči hmotnosti a jejich polohování je rychlé a snadné. Jednodílné pouzdro s sebou rovněž přináší menší počet součástí a méně údržby.

Kladiva jsou používána např. při stavbě silnic, výkopových a demoličních pracích, renovacích budov, rozbíjení velkých kamenů v lomech apod.
Základní parametry:
Hmotnost kladiva 55 – 520 kg
Hmotnost nosiče 0,7 – 15 t
Pracovní délka nástroje 255 – 475 mm
Frekvence úderů 660 – 1700 min-1
Průtok oleje 12 – 115 l/min
Pracovní tlak oleje 100 – 150 bar